עבירות תעבורה

עורך דין תעבורה

עורך דין תעבורה

משרד עו"ד גיל ויינשטיין עוסק בייצוג חשודים ונאשמים שהסתבכו בביצוע עבירות תעבורה – נהיגה בשכרות, תאונות דרכים, עבירות מהירות, פגע וברח, נהיגה ללא רישיון ועוד.

התפיסה בבתי המשפט הינה שכלי רכב יכול לשמש ככלי הרג ולכן, בשל ריבוי תאונות הדרכים, בתי המשפט מחמירים עם נהגים המבצעים עבירות תעבורה ומטילים עליהם עונשים חמורים – פסילת רישיון נהיגה לתקופות ארוכות, פסילה על תנאי, קנסות גבוהים ואף עונשי מאסר בפועל כאשר מדובר בעבירות תעבורה חמורות כגון פגע וברח.

לעונשים אלה מתווספות נקודות לחובת הנהג אשר מעודכנות במשרד התחבורה וצבירת נקודות רבות עלולה לחייב את הנהג בביצוע קורס נהיגה מונעת ואף להביא לפסילת הרישיון – לטבלת הנקודות של משרד התחבורה כנסו לקישור זה.

לכן, ככל והינכם חשודים או נאשמים בעבירות תעבורה, מומלץ להיוועץ בעורך דין מנוסה בתחום טרם יהיה מאוחר מדי.

להלן מקצת הדוגמאות בהן ייצג עורך דין לתעבורה גיל ויינשטיין:

  1. כתב אישום בגין נהיגה בשכרות – התיק הסתיים בהמרה לעבירת נהיגה בחוסר זהירות ולא הוטלה פסילת רישיון בפועל על לקוח המשרד. כמו כן, בשל שינוי סעיף העבירה לא נרשמו לחובתו של הלקוח נקודות במשרד הרישוי. חשוב לדעת, כי עונש פסילת המינימום בעבירת נהיגה בשכרות הינו שנתיים פסילה.
  2. עבירת מהירות מופרזת  – התיק הסתיים בהפחתת המהירות מ – 142 קמ"ש ל – 114 קמ"ש וללא הטלת עונש של פסילה בפועל. כמו כן, בשל שינוי המהירות, לא נרשמו לחובת הלקוח נקודות במשרד הרישוי.
  3. עבירת מהירות מופרזת (כפולה מהמהירות המותרת) – התיק הסתיים ללא פסילה בפועל.
  4. עבירת פגע וברח – התיק הסתיים ב – 6 חודשי עבודות שירות ופסילה בפועל למשך שנה וחצי בטיעון פתוח בבית המשפט. חשוב לדעת, כי עונש פסילת המינימום המינימום בעבירת פגע וברח (הפקרה לאחר פגיעה) הינו 3 שנות פסילה וכי פרקליטות המדינה ביקשה להטיל על הלקוח 5 שנות פסילת רישיון בפועל.

אלה העבירות הנפוצות בתחום דיני התעבורה:

  • נהיגה בשכרות – נהג שייתפס כשבגופו 290 מק"ג בנשיפה או 50 מ"ג בדם/שתן ייחשב כנוהג בשכרות. לנהגים מקצועיים או נהגים חדשים וצעירים הכמות המותרת פחותה משמעותית.
  • נהיגה במהירות מופרזת – המהירות המותרת בדרך עירונית הינה עד 50 קמ"ש, בדרך בין עירונית עד 80 קמ"ש, בדרך בין עירונית שיש בה שטח הפרדה עד 90 קמ"ש ובכביש מהיר עד 110 קמ"ש.
  • נהיגה ללא רישיון או ביטוח.
  • תאונות דרכים – נהיגה בקלות ראש, גרימת חבלה ואי ציות לתמרור.
  • עבירת פגע וברח.

לאור שאלות רבות שהועלו בפניי, חשוב לציין, כי עבירה תעבורתית הינה עבירה פלילית לכל דבר ועניין, ונהג אשר חשוד בביצוע עבירה תעבורתית חמורה מסתכן בשלילת רישיון הנהיגה שלו באופן מנהלי ולאחר מכן יוגש נגדו כתב אישום פלילי לבית המשפט לענייני תעבורה. כמו כן, לקצין משטרה יש סמכות לאסור את השימוש ברכב בו בוצעה העבירה.

עורך דין תעבורה

בשל העונשים החמורים שמוטלים על נהגים שמורשעים בביצוע עבירות תעבורה וההשלכות החמורות מהרשעה שכזו, מומלץ להיוועץ ב עורך דין תעבורה כבר בשלב החקירה, על אחת כמה וכמה כאשר מוגש נגד הנהג כתב אישום פלילי לבית המשפט לענייני תעבורה.

עורך דין לתעבורה יקרא וינתח את חומר החקירה ובמקרים רבים יכול ויימצא כשלים בתפעול מכשירי האכיפה של משטרת התנועה ו/או בהתנהלות שוטר התנועה והנוגעים לבדיקת מהירות ושכרות ו/או מחדלי חקירה של היחידה החוקרת או בוחן התנועה. לעתים רבות, יש בכשלים אלה כדי להביא לזיכוי הנהג או כדי להביא להסדרי טיעון מקלים עם התביעה.

עו"ד גיל ויינשטיין הינו בעל ניסיון רב בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות תעבורתיות חמורות ומייצג את לקוחותיו בכל בתי המשפט לענייני תעבורה ברחבי הארץ.

למידע על סטטיסטיקת תאונות דרכים וביצוע עבירות תעבורה כנסו לאתר אור ירוק.