אלימות כלפי חייל – תגובת עו"ד ויינשטיין לכתבה באתר YNET בנוגע לתיק שבטיפול המשרד

אלימות כלפי חייל, התעללות ושררה כלפי פקודים

במהלך חודש אוקטובר 2018, סוקרה באתר החדשות YNET פרשה לפיה 2 מפקדים נעצרו בגין חשד לביצוע עבירות של אלימות כלפי חייל, גרימת חבלה חמורה, התעללות ושררה כלפי פקודים.

כאמור, מדובר בחשד לעבירות חמורות מאוד אשר פסיקות בתי הדין הצבאי קובעות כי בתיקים שיש בהם ראיות, אין לשחרר ממעצר חיילים החשודים בעבירות מסוג זה.

המפקדים נעצרו מיד בתום חקירתם הראשונה על ידי חוקרי המשטרה הצבאית החוקרת והובאו אחר כבוד להארכת מעצר בבית הדין הצבאי.

במהלך הדיונים, נחשפו פרטים אודות המניע להגשת תלונת המתלונן. בין השאר, טען המתלונן כי המפקדים היכו את הפקודים באמצעות מקלות מטאטא, שברו  על הפקודים קרשים והיכו את הפקודים באמצעות מברגים כאשר אלה שגו במתן תשובות. המתלונן הקליט את המפקדים וחיילים אחרים, צילם את החבלות שלטענתו נגרמו לו ואסף "תיק ראיות" משמעותי נגד המפקדים. ניכר היה, כי המתלונן הינו בעל אינטרס, מחויב להרשעת המפקדים ועניינו האישי או פגיעתו האישית מהמעשים הינה מינורית.

עו"ד צבאי גיל ויינשטיין ייצג את החשוד העיקרי החל משלב הייעוץ בחקירה ובהמשך בכל דיוני מעצר הימים.

במהלך הדיונים, עמד עורך דין ויינשטיין על כך שמדובר במתלונן מניפולטיבי אשר בעברו תלונת שווא נגד מפקדים אחרים בגינה הוא הועבר מיחידתו (כפי שביקש), מתלונן שבנה תיק נגד מפקדיו מתוך אינטרס אישי לשנות את השיבוץ הנוכחי שלו – ממנו הוא לא היה מרוצה, האירועים שהמתלונן מתאר הינם מוגזמים ומופרכים וכי בסופו של דבר החשדות יצאו מכל פרופורציה שכן מדובר באירועים שבוצעו במסגרת "שבירת דיסטנס" בין מפקדים לפקודים ועל כך מסרו גרסה פקודים אחרים.

עוד התגלה, כי חלק מהפקודים יזמו והשתתפו באירועי שבירת הדיסטאנס מרצונם המלא ומסרו כי הדברים נעשו בהלצה.

לאחר שמיעת כל הטענות ואיסוף חומר חקירה, הורה בית הדין הצבאי על שחרור החייל ממעצר, מבלי שהוטלו עליו מגבלות והוא חזר לשירות תקין.

בכתבה שפורסמה באתר החדשות YNET, התבקש עורך דין ויינשטיין ליתן תגובתו לעניין וזו התגובה כפי שפורסמה בכלי התקשורת:

 

אלימות כלפי חייל

אלימות כלפי חייל