הסדר טיעון קל לחייל שהודה ב – 90 שימושים בסמים ובהחזקת 6 גרם קנאביס

תפיסת החייל על ידי משטרת ישראל

לקוח המשרד, חייל בשירות סדיר, נתפס על ידי שוטרי משטרת ישראל כשבכיסיו 6 גרם סם מסוכן מסוג קנאביס.

הסדר טיעון קל
הסדר טיעון קל

בחקירת המשטרה הודה החייל – מבלי שהתייעץ עם עורך דין – כי הסם שנתפס אכן שייך לו ולחבר נוסף וכן הודה בשימושים מרובים בסמים.

החייל נעצר והובא לחקירת מצ"ח, שם הודה בשנית – מבלי שהתייעץ עם עורך דין – בהחזקת סמים ובלא פחות מ – 90 שימושים בסמים לאורך תקופה של מספר חודשים בזמן השירות הצבאי, תוך שהוא מוסר מועדים, מקומות ושמות של חברים שעישנו איתו את הסמים.

כמו כן, החייל מסר בדיקת שתן שיצאה חיובית לקנאביס בבדיקת מעבדה.

בחקירת מצ"ח נוספת, לאחר שהחייל התייעץ עם עו"ד צבאי גיל ויינשטיין, הוא צמצם משמעותית את מספר השימושים שעשה בסמים, זאת בהתאם לראיות שנמצאו אצלו בתוכנת הווטסאפ ובכך שהשתן שלו נמצא חיובי לסמים.

עורך דין גיל ויינשטיין אשר ייצג את החייל בהמשך ההליך הפלילי, בחן את חומר החקירה וגילה קשיים ראיתיים ניכרים אשר הביאו את התביעה לחתום על הסדר טיעון מקל.

כך למשל, העלה עו"ד ויינשטיין טענות בדבר חוקיות החיפוש שערכו שוטרי משטרת ישראל בכליו של החייל, כבילת החייל לגרסה שמסר לשוטרים בשטח, פגיעה בזכות ההיוועצות של החייל עם עורך דין וחקירה בשעת לילה מאוחרת ללא אישור קצין.

הסדר טיעון קל – פסק הדין

מכוח קשיים ראיתיים אלה והצגת נסיבות אישיות, הסכימה התביעה הצבאית לחתום על הסדר טיעון קל עם החייל, לפיו עבירת החזקת הסמים נמחקה מכתב האישום וסעיף השימוש בסמים עודן באופן משמעותי, כך שבמקום 90 שימושים בסמים, הודה החייל בפני בית הדין הצבאי "במספר הזדמנויות שאינו רב".

אל בית הדין הצבאי הוגש כתב האישום המתוקן שכלל את ההסכמות בדבר השינויים בעבירות וכן הסכמה לעניין עונש קל בן 41 ימי מאסר לריצוי בפועל בבסיס כליאה צבאי וללא פגיעה ברישיון הנהיגה של החייל. כעבור 34 ימי מאסר שוחרר החייל וחזר ליחידתו כחייל מן המניין.

לצפייה בהחלטת בית הדין הצבאי ובכתב האישום המתוקן לחץ כאן: הסדר טיעון קל