חקירת מצח סמים – שחרור ממעצר בבית הדין הצבאי

משרד עו"ד גיל ויינשטיין מתמחה בייצוג חיילים שנפתחה נגדם חקירת מצח בגין חשד לשימוש בסמים והם מובאים להארכות מעצר בבתי הדין הצבאיים.

חקירת מצח סמים
חקירת מצח סמים

להלן דוגמא לתיק בו ייצג עו"ד ויינשטיין חייל החשוד בשימוש מרובה בסמים והביא לשחרורו המוחלט ממעצר. זאת, על אף בקשת התביעה הצבאית להאריך את מעצרו של החייל ועל אף הצהרותיה, כי בכוונתה להגיש כתב אישום נגד החייל ולבקש את הארכת מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים

תפיסת החייל על ידי משטרה אזרחית

החייל נסע ברכב יחד עם חיילים נוספים כאשר שוטר משטרה כחולה עצר את הרכב לביקורת. בחיפוש התגלה, כי אחד הנוסעים, נשא על גופו סמים מסוג קנאביס. לפיכך, פרטיהם של כל החיילים הועברו למשטרה הצבאית וזו פתחה בחקירה פלילית.

חקירת מצח סמים

במהלך החקירה במצח, הודה החייל בשימושים מרובים בסמים לאורך תקופה ארוכה, נמצאו בטלפון הסלולרי שלו ראיות שקושרות אותו לעולם הסמים ובדיקת השתן יצאה חיובית לסם מסוג קנאביס. על פניו – התיק תפור מבחינה ראיתיית.

לאור ראיות אלה, הגישה התביעה הצבאית בקשה לעצור את החייל, תוך שהיא הסבירה זאת במסוכנות הנשקפת ממנו למשמעת הצבאית. כמו כן, הצהירה התביעה, כי היא עתידה להגיש נגד החייל כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

ניהול ההליכים בבית הדין הצבאי

עו"ד גיל ויינשטיין ייצג את החייל החל מהדיון הראשון בבית הדין הצבאי וביקש לשחרר אותו ממעצר. עו"ד ויינשטיין טען שעל אף הראיות עליהם עמדה התביעה, מדובר בהודאה בעבירות שיש בה קשיים וספק אם היא אמיתית ונתנה בלב שלם. כמו כן, טען עו"ד ויינשטיין כי מספר השימושים הנטען גובל לתיק שאין להגיש בו כתב אישום אלא לסיימו בתנאי ולכך כי מדובר בחייל מצטיין ששירת כלוחם לאורך כל השירות הצבאי.

בית הדין הצבאי, בהחלטה מנומקת ולהפתעת התביעה הצבאית, הורה לשחרר את החייל ממעצר ולעצור אותו במעצר פתוח בלבד (תנאי מעצר הדומים לריתוק ביחידה).

בהמשך, ניהל עו"ד ויינשטיין משא ומתן עם התביעה הצבאית והצליח לשכנעה כי יש לשחרר את החייל מכל מעצר. נגד החייל לא הוגש כתב אישום.

בכך, חזר החייל למסלול חייו הרגיל מבלי שנשא עונש מאסר ועתידו לא הוכתם ברישום פלילי.

לקריאת פסק הדין לחצו כאן: חקירת מצח סמים

ככל שיקירכם נחקרים במצ"ח בגין חשד לשימוש בסמים, הינכם מוזמנים לפנות לעוד צבאי גיל ויינשטיין ולהיוועץ עמו בייעוץ ראשוני ללא תשלום. זמין 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע.